foto


Biuro Podróży
TUZINKIEWICZ TRAVEL
 

ul. Pomorska 47 50-217 Wrocław

tel: (071)79 00 505
fax: (071)79 00 506
tel kom: 0+48 787 782 882
biuro@tuzinkiewicztravel.pl

 Mój stan


 

 
wakacje dla aktywnych www.polandtrips.co.uk Yachtguru AS-TOUR Spływy Krutynią www.laflora.pl skyclinic.pl

Jezioro Nasser

WYPRAWA WEDKARSKA NA OKONIE NILOWE
I RYBĘ TYGRYSIĄ DO EGIPTU – JEZIORO NASSER
 


Cena: 1099 EUR

Wędkowanie na jeziorze Nasser razem z naszymi doświadczonymi przewodnikami (angielskojęzycznymi) to przygoda której Państw nigdy nie zapomnicie. Większość wędkarzy przyjeżdżających na to jezioro po raz pierwszy łapie swoją największą rybę słodkowodną w życiu! Poza wędkarstwem jezioro Nasser to przepiękne krajobrazy, cisza, spokój czysta woda i dzika przyroda.

Wędkarstwo:

Ogromne jezioro Nasser obfituje w ryby. Jest długie na 480 km i zajmuje obszar 5,248 km2. Łowimy najczęściej następujące okazy:
Okoń nilowy - to wielka ryba drapieżna, która osiąga 1,8 metra długości i 180 kg wagi. Największy złowiony na jeziorze Nessar okoń nilowy ważył 179 kg.
Tiger Fish (Ryba tygrysia) - jezioro w nie obfituje, a osiągają wagę 7 kg. Ich zęby nie pozostawiają wątpliwości co do tego, że są dzikimi drapieżnikami. Siła i rozmiary okonia nilowego to jedno, ale ryba tygrysia potrafi również dać wędkarzowi nieźle w kość. Jej piękno i elegancka dzikość nie pozwolą na spadek poziomu adrenaliny.
Sum - stanowi ekscytujące wyzwanie. W jeziorze można spotkać dwa główne gatunki. Są to bagrus oraz legendarny vundu znany z jeziora Kariba. Jeśli uda się państwu zaciąć vundu, stoczy on niesłychaną walkę. Lokalni rybacy opowiadają o sztukach które osiągają wagę ponad 45 kg.Łodzie i zakwaterowanie:

Do dyspozycji mamy łodzie wędkarskie. Na każdej mogą spać 3 osoby. Są one wyposażone w silnik zewnętrzny, siedzenia wędkarskie, uchwyty do wędek, echosondy, kamizelki ratunkowe oraz wagi. Sprzęt wędkarski należy zabrać ze sobą! Oprócz łodzi na której będziemy wędkować i spać jest również 5 dużych łodzi zaopatrzeniowych z silnikiem wewnętrznym na której znajduje sie kuchnia, jadalnia, prysznic, generator i duża lodówka.

Ekwipunek niezbędny na wyprawie:

śpiwór, okulary przeciwsłoneczne, nakrycie głowy, lekkie buty na łódź, ręcznik, lekarstwa osobiste, olejek do opalania, środki owadobójcze, lornetka, latarka.

Sezony:

- od września do połowy stycznia – jezioro ma najwyższy poziom i okonie nilowe są na głębokiej wodzie. Szykują się na tarło w styczniu i lutym, więc w czasie tych miesięcy można złowić okonia nilowego o wadze sięgającej 200 funtów. Najczęściej łapie się je na trolling nad podwodnymi wzniesieniami i podtopionymi wysepkami. - od lutego do lipca – najlepszy czas by łowić z brzegu i na muchę, w tych miesiącach łowi się okonie nilowe ważące od 15 do 30 funtów.


Cena zawiera:

- licencje wędkarskie, - zakwaterowanie na 3 osobowych łodziach, - 6 dni połowów (8 godzin dziennie) na łodziach z angielskojęzycznym przewodnikiem, - korzystanie ze „statku matki” gdzie są kucharze i załoga wyprawy, - trzy posiłki dziennie, - powitanie, asysta i transfer z hotelu w Hurghadzie (w obie strony) - ubezpieczenie.

Cena nie zawiera:

- biletu lotniczego - wizy, - sprzętu wędkarskiego, - napoi.