foto


Biuro Podróży
TUZINKIEWICZ TRAVEL
 

ul. Pomorska 47 50-217 Wrocław

tel: (071)79 00 505
fax: (071)79 00 506
tel kom: 0+48 787 782 882
biuro@tuzinkiewicztravel.pl

 Mój stan






 

 
wakacje dla aktywnych www.polandtrips.co.uk Yachtguru AS-TOUR Spływy Krutynią www.laflora.pl skyclinic.pl

Skąd Latamy ?

 
Port lotniczy Wrocław-Strachowice im. Mikołaja Kopernika (oficjalna nazwa angielska: Copernicus Airport Wrocław, kod IATA: WRO, kod ICAO: EPWR) – międzynarodowy port lotniczy położony 10 km na południowy zachód od centrum Wrocławia.
Lotnisko posiada jedną betonową drogę startową na kierunku 11/29 o wymiarach 2500 × 60 m, jeden krajowy i jeden międzynarodowy terminal lotniczy oraz jeden terminal cargo. Pod względem liczby odprawianych pasażerów jest to obecnie 5. polski port lotniczy, natomiast pod względem ilości operacji lotniczych znajduje się na 3. miejscu za warszawskim Okęciem i krakowskimi Balicami. W 2007 po raz pierwszy, jako piąty polski port lotniczy po lotniskach w Warszawie, Krakowie, Katowicach i Gdańsku przekroczył próg obsługi 1 miliona pasażerów rocznie, obsługując 1 270 825 osób[1]. W lipcu 2008 podpisano umowę z firmą Hochtief na budowę trzeciego terminala. Zakończenie budowy planowane jest na 31 marca 2011. Po jego uruchomieniu przepustowość lotniska zwiększy się do 3,2 mln pasażerów rocznie. Wrocławski port lotniczy jest obecnie obsługiwany przez 7 regularnych linii lotniczych. W okresie letnim obsługuje szereg połączeń czarterowych.
lecimy z Wrocławia! Podróżnym wylatującym z Lotniska Copernicus oferujemy bony rabatowe na dojazd taksówką oraz na parking przy lotnisku. Kliknij po szczegóły.

PRZYLOTY i ODLOTY On- Line



Międzynarodowy Port Lotniczy Katowice Airport w Pyrzowicach, od stycznia 2009 - Katowice Airport, kod IATA: KTW, kod ICAO: EPKT) - międzynarodowy port lotniczy położony niedaleko miejscowości Pyrzowice, około 30 km na północ od centrum Katowic. Znajduje się na terenie dwóch gmin: Ożarowice i Mierzęcice, a zarazem na pograniczu dwóch powiatów: tarnogórskiego i będzińskiego. Katowice Airport jest centralnym lotniskiem Górnośląskiego Związku Metropolitalnego i regionalnym portem lotniczym całego województwa śląskiego. Pod względem liczby odprawianych pasażerów jest to obecnie 3. polski port lotniczy, natomiast pod względem ilości operacji lotniczych znajduje się na 5. miejscu. Port posiada dwa terminale pasażerskie o łącznej przepustowości ponad 3,6 mln pasażerów rocznie. Lotnisko jest najwyżej położonym cywilnym portem lotniczym w Polsce i charakteryzuje się dobrymi warunkami atmosferycznymi - to jest mniejszą niż na innych lotniskach ilością dni uniemożliwiających lądowanie. W zasięgu tego portu lotniczego jest około 11 milionów mieszkańców, w tym mieszkańcy okolic Ostrawy w Czechach.
Obecnie główną drogą prowadzącą do portu jest droga ekspresowa S1, łącząca go z drogami DK1 i DK78. W bezpośrednim sąsiedztwie lotniska ma przebiegać projektowana autostrada A1. Planowany węzeł Pyrzowice ma połączyć tą autostradę z drogą S1 a także, po wybudowaniu, kończącą tu swój bieg, drogą ekspresową S11. Kursują tu bezpośrednie połączenia autobusowe między innymi z Katowic, Krakowa, Gliwic i Częstochowy.

Transfer na lotnisko    PRZYLOTY i ODLOTY On- Line



 

Port Lotniczy Warszawa im. Fryderyka Chopina (ang.: Warsaw Frederic Chopin Airport, Warsaw Airport, kod IATA: WAW, kod ICAO: EPWA) – największy w Polsce port lotniczy.
Znajduje się on w warszawskiej dzielnicy Włochy (osiedle Okęcie). Lotnisko położone jest w odległości około 8 km na południowy zachód od centrum Warszawy. Port lotniczy zajmuje powierzchnię ponad 500 ha. Imię Fryderyka Chopina port nosi od roku 2001.
Terminal 1 jest starszym terminalem pasażerskim lotniska im. Fryderyka Chopina. Został oddany do użytku 1 lipca 1992. Jego początkowa przepustowość to około 3,5 mln pasażerów rocznie, powiększona obecnie w wyniku przebudowy dworca do ok. 5,5 mln pasażerów. Liczba stanowisk odprawy wynosi 46, a liczba bramek 12. Odprawa biletowo-bagażowa ma miejsce minimum 120 minut przed planowanym odlotem do USA i Kanady i minimum 60 minut przed planowanym odlotem dla pozostałych lotów międzynarodowych.
Terminal 2, najnowszy terminal warszawskiego lotniska. Przystosowany jest do obsługi 6,5 mln pasażerów rocznie, a liczba stanowisk odprawy biletowo-bagażowej oraz wyjść do samolotów obecnie wynosi odpowiednio: 60 oraz 44. Hala przylotów została oddana do użytku 1 grudnia 2006. Strefa odlotów w Terminalu 2 dostała pozwolenie na użytkowanie 7 marca 2008 roku. 12 marca 2008 otworzono terminal i rozpoczęto odprawy pasażerów lotów czarterowych[2] a 18 marca pozostałych lotów rozkładowych[3]. Obecnie został ogłoszony przetarg na dalszą rozbudowę terminalu. Zakłada on dobudowanie do istniejącego pirsu północnego pirsu centralnego oraz dokończenie prac przy pirsie południowym. Dzięki dokończeniu inwestycji pasażerowie oczekujący na wejście do samolotu będą mieli do dyspozycji jednolitą, przestronną halę, której długość wyniesie docelowo 725 m. Linie lotnicze i pasażerowie zyskają 11 nowych rękawów, zlokalizowanych w pirsie południowym i centralnym. Łączna liczba rękawów, z używanymi obecnie w pirsie północnym wyniesie 27 zaś łączna liczba gate’ów – 45. Zakończenie prac przy budowie planowane jest na koniec 2015 roku.
 
DOJAZD Samochodem



Kraków Airport im. Jana Pawła II, nazwa skrócona: Kraków Airport (kod IATA: KRK, kod ICAO: EPKK) – międzynarodowy port lotniczy położony 11 km (ok. 25 minut) na zachód od centrum Krakowa. Port lotniczy jest zlokalizowany obok wojskowej bazy lotniczej w Balicach i współużytkuje z nią betonową drogę startową o wymiarach 2550 × 60 m. Jest to port klasy 4D z podejściem precyzyjnym klasy I dodatkowo wyposażonym w światła osi drogi startowej.
Obecnie jest to 2. polski port lotniczy, po warszawskim Okęciu zarówno pod względem ilości odprawianych pasażerów jak i ilości operacji lotniczych. Port ten ma dobre perspektywy rozwoju, bowiem w promieniu 100 km od niego mieszka blisko 8 mln osób, ponadto położony jest przy ważnych szlakach komunikacyjnych tej części Europy. Port rywalizuje z innymi portami lotniczymi w okolicy, w tym z Katowicami i Rzeszowem. Imię Jana Pawła II nadano lotnisku w 1995. Sam papież Jan Paweł II podczas swego pontyfikatu gościł w Balicach wielokrotnie.

PRZYLOTY ON- LINE    ODLOTY ON- LINE    DOJAZD



Port Lotniczy Poznań-Ławica im. Henryka Wieniawskiego (kod IATA: POZ, kod ICAO: EPPO) – międzynarodowy port lotniczy, jedno z najstarszych lotnisk w Polsce, położone 7 km na zachód od centrum Poznania pomiędzy trasami na Berlin i Buk. Jest to obecnie 6 z najbardziej ruchliwych polskich portów lotniczych. Początkowo planowano nadanie portowi lotniczemu w Poznaniu imię Ignacego Jana Paderewskiego, jednak z uwagi na fakt, że port lotniczy w Bydgoszczy dokonał wcześniej takiego wyboru, koncepcja upadła. W 2005 zainicjowano działania mające na celu nadanie portowi imienia Henryka Wieniawskiego – wybitnego polskiego skrzypka, kompozytora i pedagoga. Imię nadano 29 października 2006 – w dniu finału XIII Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego. Matkami chrzestnymi były: Ida Haendel, Wanda Wiłkomirska i Marina Jaszwili – wybitne skrzypaczki, które w przeszłości były laureatkami Konkursu.

DOJAZD i TABLICA LOTÓW On- Line