foto


Biuro Podróży
TUZINKIEWICZ TRAVEL
 

ul. Pomorska 47 50-217 Wrocław

tel: (071)79 00 505
fax: (071)79 00 506
tel kom: 0+48 787 782 882
biuro@tuzinkiewicztravel.pl

 Mój stan


 

 
wakacje dla aktywnych www.polandtrips.co.uk Yachtguru AS-TOUR Spływy Krutynią www.laflora.pl skyclinic.pl

Bułgaria

   

 
Wybrzeże Bułgarii
Ciepłe wody Morza Czarnego, wspaniałe zabytki i słoneczna pogoda. Bułgaria kusi nie tylko dużymi kurortami, takimi jak Słoneczny Brzeg i Złote Piaski ale i kameralnymi perełkami jak Nesebyr i Sozopol. Ośrodki wypoczynkowe sąsiadują z cichymi zakątkami zachwycającymi nieskalaną i dziką przyrodą. W Bułgarii znajdziemy zarówno średniowieczne cerkwie oraz klasztory jak i nowoczesne hotele położone przy szerokich, piaszczystych plażach. Bez względu na porę roku można cieszyć się bardzo dobrym winem, mocną, słodką kawą i... urokiem mieszkanców tego kraju.

Nasze biuro umożliwia Państwu wypoczynek w tym wyjątkowym kraju proponując podróż samolotem z większości lotnisk w Polsce z lotami do Burgas i Warny, autokarem bądź dojazdem własnym.


Kurorty

Złote Piaski
Uroczy kurort polożony na terytorium Parku Krajobrazowego. Spokój, gorące morze, piękny stary las podchodzący aż do plaży pokrytej cudownym złocistym piaskiem, lecznicze źródła mineralne, wspaniałe warunki do wypoczynku, uprawiania sportów wodnych - walory te zadecydowały o popularnosci Złotych Piasków. Miejscowość zyskała prestiżową europejską nagrodę ekologiczną "Blue Flag". Poziom świadczonych usług i stan zaplecza są tu na światowym poziomie.

Słoneczny Brzeg Pierwszy z dużych kurortów na południe od Warny zajmuje pokaźny pas wybrzeża pomiędzy przylądkiem Elenite a Nesebyrem. Wzdłuż wspaniałej, ciągnącej się kilometrami plaży rozsianych jest ponad 250 hoteli. Łagodnie wchodzi ona do morza nie stanowiąc problemu dla tych, którzy nie umieją pływać. To idealne miejsce na wczasy z dziećmi. Wśród wielu atrakcji warto wspomnieć o mozliwości uprawiania żeglarstwa, windsurfingu, tenisu i jazdy konnej. Wieczorami najprzyjemniej usiąść z przyjaciólmi w jednej z wielu restauracji czy tawern. Zabawa przy głownym deptaku w sezonie trwa do samego rana!

Zabytkowy Nesebyr Niewielkie miasteczko położone na skalistym pólwyspie, który z lądem łączy wąska grobla, umieszczone zostało w całości na liście światowego dziedzictwa kultury. Nesebyr to wąskie uliczki wybrukowane kocimi łbami, malutkie placyki, dwukondygnacyjne domy o kamiennych parterach, drewnianych, nadwieszonych nad ulicą piętrach i zewnętrznych klatkach schodowych, kramy z pamiątkami, tawerny z wyśmienitą kawą. Nesebyr czaruje turystów o świcie, kiedy miasteczko powolutku budzi się do życia i przygotowuje na przybycie kolejnych zwiedzających; w trakcie dnia- kiedy cerkwie zdają się lśnić w ostrym słońcu; wieczorem zaś miasteczko kusi mnogością zapachów oraz całą gamą świateł. Mijsce idealne dla zakochanych.

Primorsko Niewileka miejscowość, bedąca kurortem klimatycznym, znana jest z cudownej, ciągnącej się przez 10 km plaży wijącej się zakolami, która stwarza doskonałe warunki do pływania wpław, rejsów łodziami czy uprawiania innych sportów wodnych.

Kiten Mała, sympatyczna miejscowość dla osób szukajacych spokojnego wypoczynku. W ostatnim czasie intensywnei się rozbudowuje, powstaja nowe hotele, restauracje i bary. Wciąż jeszcze nie jest tu tak gwarno, jak w wielkich bulgarskich kurortach. Kiten jest ładnie wkomponowane w lesny krajobraz. nie ma tradycyjnego centrum. Sklepy i tawerny ulokowane są przy drogach pomiędzy dwoma plażami.


Warto zobaczyć!

Wieczór folklorystyczny
Wieczorny wyjazd do karczmy ludowej. Program artystyczny, prawdziwa bulgarska biesiada z winem bez ograniczeń. Wyjątkową atrakcję wieczoru stanowi "Nestinarski"- taniec na rozgrzanych węglach.

Warna Wycieczka do znanego miasta portowego. W programie wizyta w delfinarium oraz zwiedzanie wykutego w skale manastyru Aladza.

Istambuł 1 dzień/ 2 dni Turystom planującym pobyt w Bułgarii polecam gorąco wycieczkę fakultatywną do Istambułu. Należy pamiętać o zabraniu ze sobą paszportu! Panoramiczny objazd miasta, zwiedzanie: Błękitny Meczet, Hipodrom, Obelisk Egipski, Hagia Sophia, Pałac Topkapi, przejazd przez most nad Cieśniną Bosfor, zakupy na bazarze.Nizapomiane wrażenia gwarantuje rejs Cieśniną Bosfor.

Informacje praktyczne:

Wizy:
Nie są wymagane. Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy dłużej niż deklarowany pobyt. Obywatele polscy mogą przekroczyć granicę z Bułgarią posługując się dowodem osobistym. Należy pamiętać o dokumencie dla dziecka.

Czas przelotu: Polska-Burgas: ok. 2 godz. Polska- Varna: ok. 2 godz..

Czas lokalny: czas polski plus 1 godz.

Opłaty klimatyczne: w Bułgarii obowiązuje opłata klimatyczna w wysokości – 6 EUR/os. dor. oraz 3 EUR/dziecko do 12 lat (za cały pobyt); zostaje ona pobrana w czasie transferu z lotniska do hotelu.

Język: bułgarski; można także porozumiewać się po rosyjsku, angielsku lub niemiecku.

Waluta: Lewa. 1 EUR = ok. 2 Lewa.

Napięcie elektryczne: 220 V.

Ceny: w restauracji w centrum Słonecznego Brzegu: obiad - ok. 10 EUR, butelka wody min. - 1 EUR, butelka wina - 10 EUR, piwo - 1,5 EUR, coca cola - 1 EUR, kawa - 1 EUR; w restauracji poza centrum 20%-30% taniej; w sklepie: butelka wody mineralnej – 0,5 EUR, butelka wina – 3 EUR, piwo – 0,5 EUR.

Plaże: Wstęp jest bezpłatny. Parasol + 2 leżaki – 9 EUR/dzień (w centrum kurortu).